HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 23.11.2019

Rafał Radziszewski: Jesteśmy w dołku

O piątkowej porażce z Comarch Cracovią i nowym sprzęcie opowiedział bramkarz Zagłębia Sosnowiec, Rafał Radziszewski.

"Radzik" we wczorajszym spotkaniu już w 45 sekundzie meczu musiał wyciągnąć krążek ze swojej bramki po uderzeniu rywala.


- Znowu fatalny początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie w pierwszej zmianie tracimy bramkę. Trzeba to zmienić jak najszybciej, gdyż takie sytuacje nie powinny się zdarzyć, że ponownie rywal znajduje się sam na sam. Później graliśmy o wiele lepiej, mieliśmy przewagę na lodzie i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Tych bramek mogło być więcej w szczególności w drugiej tercji. W trzeciej mieliśmy kontrolować mecz, a straciliśmy bramki z niczego. Ponownie mamy sytuacje pięciu na trzech gdzie możemy doprowadzić do remisu jednak nie potrafimy oddać strzału. Na domiar złego chwilę później straciliśmy bramkę - powiedział po meczu Rafał Radziszewski.


Hokeiści Zagłębia zanotowali już trzecią porażkę z rzędu, a to wiąże się z kolejnym spadkiem w ligowej tabeli.


- Mamy dołek, każdy z nas chce wygrywać, mamy sytuacje jednak nie możemy wygrać. Na pewno słabiej gramy z tyłu w tym momencie. Trzeci mecz z rzędu tracimy pięć bramek i to jest za dużo, by myśleć później o zwycięstwie z takimi rywalami - dodał bramkarz.


W piątkowym meczu Radziszewski po raz pierwszy zagrał w nowym sprzęcie w barwach naszego klubu.


    - To ten sam model, który miałem w zeszłym roku więc dobrze znam ten sprzęt. W poprzednim grałem ponad sezon więc był już on w fatalnym stanie. Nie jest to tak jak na przykład z butami, że trzeba je rozchodzić. Był to mój pierwszy mecz w tym sprzęcie i mam nadzieję, że w kolejnych będzie lepiej i drużyna będzie wygrywać. Wszystkim nam chodzi o to, by te punkty zdobywać. Mam nadzieję, że powrócimy na te właściwe tory  -  zakończył Radziszewski.