HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 23.11.2019

Wąsacze czyli Movember w Zagłębiu

Sumiaste, na sarmatę, krzaczaste czy mysie. Wąsy, bo o nich mowa to element, który w listopadzie pojawia się na twarzach sportowców na całym świecie. To nieodzowny element akcji Movember, której szczytnym celem jest namawianie starszych mężczyzn do badań.

Chodzi bowiem o przedsięwzięcie, które zapoczątkowano dwadzieścia lat temu. Ideą akcji Movember ma być zwiększanie świadomości o problemach zdrowotnych mężczyzn, a konkretnie ma przyczynić się do wykrywania i zapobiegania zachorowań na raka prostaty. Ma również poruszyć problem tej niebezpiecznej choroby i sprawić, by ten wstydliwy temat był poruszany częściej w środowisku mężczyzn. Poparciem dla tego przedsięwzięcia jest zapuszczenie wąsów w całym miesiącu listopadzie, co czynią sportowcy na całym świecie. Tych nazywa się ambasadorami - "Mo Bros". Kilku hokeistów Zagłębia dołączyło do tej szczytnej akcji i w listopadzie na lodzie widzimy nie jednego wąsacza w barwach naszego klubu.


- To szczytna akcja. Ja już od paru lat ją wspieram. W tym roku również kilku chłopaków z szatni dołączyło do tej inicjatywy. Należy mówić o takich problemach i się tego nie bać. Na pewno też przeznaczymy jakieś środki, by wesprzeć akcję Movember - powiedział posiadacz sumiastych wąsów w naszej drużynie, Filip Stoklasa.