#aktualności #Zaglebie #phl

24.11.2019

Ambitna gra dała Zagłębiu punkty

Do ostatnich sekund o zwycięstwo w regulaminowym czasie gry walczyli dzisiaj zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Ostatecznie sosnowiczanie pokonali GieKSę 3:2.

Niedzielny pojedynek podopieczni Marcina Kozłowskiego rozpoczęli lepiej niż wcześniejsze, gdyż nie stracili bramki już w pierwszych dwóch minutach gry. Sosnowiczanie zagrali dzisiaj zdecydowanie lepiej, gdyż zagrali równo przez całe sześćdziesiąt minut. Mimo ambitnej gry gospodarzy, to przyjezdni jako pierwsi skierowali krążek do bramki. Wynik w 16 minucie otworzył Patryk Krężołek, który na wysokości lewego bulika przejął krążek i wystrzelił go w okienko bramki strzeżonej przez Rafała Radziszewskiego. Zagłębie odpowiedziało bardzo szybko, gdyż dwie minuty później podanie tyłem Siemiona Garszyna na bramkę zamienił Filip Stoklasa. Trafienie zostało uznane po analizie wideo.

W 28 minucie Zagłębie po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wyszło na prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Michał Bernacki, który przed Robimem Rahmem przełożył sobie krążek i skierował go do bramki. Minutę później bliski doprowadzenia do remisu był Teddy Da Costa, lecz jego strzał nad parkanem zdołał wybronić bramkarz Zagłębia. W 32 minucie na tablicy wyników pojawił się remis, gdyż niepilnowany przez nikogo Oskar Krawczyk wrzucił krążek do bramki.

Na początku trzeciej tercji sosnowiczanie mogli wyjść na prowadzenie, jednak strzał z bliska Garszyna i dobitkę Błażeja Salamona zdołał wybronić bramkarz gości. Decydująca o losach meczu okazała się sytuacja z 53 minuty, gdy Nikita Bucenko wstrzelił się z ostrego kąta w minimalną lukę pozostawioną przez Rahma. Na dwie minuty przed końcem meczu bramkarz katowiczan zjechał z lodu, lecz żadna z akcji gości nie przyniosła zmiany rezultatu. Duża w tym zasługa Radziszewskiego, który wybronił w sumie dzisiaj 40 strzałów rywala.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

0:1 Patryk Krężołek - Kamil Paszek, Miika Franssila (15:26)
1:1 Filip Stoklasa - Siemion Garszyn (17:51, 5/4)
2:1 Michał Bernacki - Daniił Oriechin (27:06, 5/4)
2:2 Oskar Krawczyk - Oula Uski, Tadej Čimžar (31:48)
3:2 Nikita Bucenko - Damian Tyczyński (52:48)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) - Rafał Noworyta, Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 18-10
Strzały: 35-42
Widzów: 700

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik n/g) - Cunik, Salamon; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Kaluža, Triasunow; Oriechin, Korczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek; Kozłowski, Bucenko, Bernacki - Sikora, Działo; Piotrowski, Stojek, Jaskólski.

GKS Katowice: Rahm (Kieler n/g) - Franssila, Krawczyk; Da Costa, Michalski, Mularczyk - Salmi, Tomasik; Lähde, Makkonen, Rajamäki - Čakajík, Jaśkiewicz; Turtiainen, Uski, Čimžar - Krężołek, Starzyński, Paszek.