#aktualności #Zaglebie

26.11.2019

Déjà vu

Po raz kolejny w tym sezonie drużyna Zagłębia Sosnowiec poprzez chwilowy brak koncentracji zjeżdża z lodu pokonana. Dzisiaj sosnowiczanie przegrali w Nowym Targu 2:6.

Pierwsza tercja przez niemal cały czas toczona była pod dyktando gospodarzy, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Rafała Radziszewskiego. Już w pierwszej minucie bramkarz Zagłębia musiał wykazać się refleksem po strzale Jasona Seeda. Chwilę później z najazdu mocno uderzył Alexander Pettersson, lecz krążek pewnie wyłapał bramkarz Zagłębia. Sosnowiczanie pierwszą składną akcje przeprowadzili w czwartej minucie pojedynku, a najazd Wiaczesława Triasunowa zdołał wybronić Przemysław Odrobny. W odpowiedzi Bartłomiej Neupauer huknął w stronę bramki, lecz krążek wybił Radziszewski. W 12 minucie sosnowiczanie mogli wyjść na prowadzenie, jednak krążek po uderzeniu Filipa Stoklasy minął słupek bramki Podhala. Na dwie minuty przed końcem tercji wynik otworzył Marek Kaluža, który w swoim stylu podczas gry w liczebnej przewadze uderzył w okienko strzelając z niebieskiej linii. Radość w boksie Zagłębia trwała jednak krótko gdyż w niecałą minutę gospodarze zdołali wyrównać. Radziszewskiego pokonał Seed, a krążek po jego uderzeniu przeturlał się po ramieniu "Radzika" i wpadł za linię bramkową.

Drugą odsłonę sosnowiczanie rozpoczęli grając w liczebnej przewadze. Przez dwie minuty podopieczni Marcina Kozłowskiego tylko raz zagrozili bramce Odrobnego, jednak strzał z bliska Nikity Bucenko nie przyniósł zmiany rezultatu. Sosnowiczanie podczas drugiej odsłony fatalnie dokonywali zmian przez co dwukrotnie na zespół została nałożona kara za nadmierną ilość graczy na lodzie. Jedną z przewag gospodarze zamienili na gola, a krążek po uderzeniu Krystiana Dziubińskiego odbił się od prawego słupka i wpadł do siatki. Chwilę później gospodarze mogli prowadzić już dwoma bramkami jednak Emil Svec z bliska trafił w słupek. Więcej szczęścia w 29 minucie miał ponownie Dubiński, który wykorzystał bierność defensywy Zagłębia i dobił odbity przez Radziszewskiego krążek. Bramkarz Zagłębia w drugiej tercji jeszcze dwukrotnie wyciągał krążek z siatki bowiem najpierw krążek do bramki przekierował Damian Willick, a chwilę później wynik podwyższył Bartłomiej Neupauer. Piąta wpuszczona bramka sprawiła, że od 36 minuty między słupkami Radziszewskiego zmienił Michał Czernik. Wynik tercji ustalił Rober Korczocha, który wykorzystał grę w liczebnej przewadze i strzałem w okienko nie dał szans Odrobnemu.

W trzeciej tercji gra na lodzie się wyrównała. Sosnowiczanie starali się zmniejszyć dystans do rywala, zaś Podhale kontrolowało przebieg pojedynku. Po jednej z akcji Korczocha zderzył się z Odrobnym, który przez kolejne minuty rozgrzewał bardziej swoje lewe kolano. To nie przeszkodziło mu zachować czystego konta przez kolejne minuty. Swoich sił próbowali kolejno Michał Bernacki i Tomasz Kozłowski, jednak obaj nie zdołali wykorzystać swoich szans. W tej odsłonie do bramki rywala trafili tylko gospodarze, a grę z przewagą jednego zawodnika na gola zamienił Jussi Nattinen, który szybkim strzałem pokonał Czernika.

KH Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

0:1 Marek Kaluža - Daniił Oriechin (17:50, 5/4)
1:1 Jason Seed - Samu Suominen (18:28)
2:1 Krystian Dziubiński - Samu Suominen, Richard Jenčík (26:12, 5/4)
3:1 Krystian Dziubiński - Jarosław Różański (28:55)
4:1 Dylan Willick - Robert Mrugała, Richard Jenčík (33:38)
5:1 Bartłomiej Neupauer - Robert Mrugała, Kacper Guzik (35:33)
5:2 Robert Karczocha - Michał Bernacki, Siemion Garszyn (39:08, 5/4)
6:2 Jussi Nättinen - Justin Valentino, Dylan Willick (55:31, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni), Dawid Mazur, Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 45-26
Widzów: 700

Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) - Suominen (4), Seed; Jenčík, Wilick (2), Švec Chaloupka, Kamienieu; Dziubiński, Neupauer, Różański Mrugała, Sulka (2); Pettersson, Valentino, Nättinen - Słowakiewicz, Siuty, Guzik (2).

Zagłębie (4): Radziszewski (24:27 Czernik) - Cunik (4), Salamon; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Kaluža (2), Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek (2); Kozłowski, Bucenko, Bernacki - Piotrowski, Działo; Sikora, Stojek, Jaskólski.