HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 27.11.2019

Michał Czernik: Na lodzie jest nas sześciu

Michał Czernik we wtorkowym meczu zmienił między słupkami Rafała Radziszewskiego. Ostatecznie sosnowiczanie przegrali czterema bramkami.

- Przede wszystkim w hokeja gra się sześćdziesiąt minut, a nie czterdzieści. Kolejny mecz, gdzie gramy słabo jedną tercję. Trudno powiedzieć z czego to wynika. Na pewno po części z braku koncentracji ale tak nie może być i szybko musimy znaleźć tego przyczynę. Z Katowicami graliśmy dobrze przez sześćdziesiąt minut, a w Nowym Targu znowu wróciliśmy do złego stylu -  podsumował spotkanie bramkarz Zagłębia Sosnowiec, Michał Czernik.


Młody bramkarz Zagłębia w 36 minucie zmienił doświadczonego kolegę i przez pozostały czas gry przepuścił jednego gola.


- W Nowym Targu są dość specyficzne warunki i jest bardzo zimno. Staram się zawsze jednak jakoś zadbać o to by się szybko dogrzać. Wczoraj Rafał zagrał bardzo dobry mecz i w wielu sytuacjach uratował drużynę przed stratą bramki. Pamiętajmy jednak, że na lodzie jest sześciu zawodników, a nie tylko bramkarz i to powinno współgrać. Musimy się odbudować po tej porażce i mam nadzieję, że ten czwartkowy mecz będzie do tego okazją  - zakończył Czernik.


Przypomnijmy, że jutro drużyna Zagłębia rozegra spotkanie z drużyną Kadry U-23.