#Zaglebie #phl

28.11.2019

Męczarnie oj męczarnie

Niechlubne rekordy biją hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Do 26 minuty dzisiejszego pojedynku z Kadrą PZHL do lat dwudziestu trzech sosnowiczanie przegrywali już trzema bramkami. Ostatecznie podopieczni Marcina Kozłowskiego wygrali 6:4.

Standardowo już Zagłębie musiało stracić bramkę w przeciągu dwóch pierwszych minut. Wynik meczu otworzył Jakub Bukowski dobijając strzał Ernesta Bochnaka. Zagłębie mimo wielu szans nie było w stanie skierować krążka za linię bramkową. W przeciwieństwie do młodych zawodników kadry, którzy w ostatniej minucie premierowej odsłony ponownie znaleźli sposób na pokonanie Michała Czernika strzelcem Maciej Witan.

Od drugiej tercji między słupkami bramki Zagłębia Czernika zmienił Rafał Radziszewski, który w 23 minucie musiał wyciągnąć krążek ze swojej bramki. Po zamieszaniu pod bramką krążek do siatki skierował ponownie Witan. Sosnowiczanie obudzili się dopiero w 26 minucie, a bramkę w liczebnej przewadze zdobył Damian Tyczyński. W tercji tej sposób na Sebastiana Lipińskiego znalazł również Siemion Garszyn.

Młodzi zawodnicy kadry korzystny wynik utrzymali do 47 minuty meczu, a do wyrównania doprowadził Nikita Bucenko, po którego strzale krążek wturlał się przy słupku. Dwie minuty później Bucenko ponownie wpisał się na listę strzelców dając swojej drużynie po raz pierwszy w dzisiejszym pojedynku prowadzenie. Zagłębie niezbyt długo mogło się z niego cieszyć bowiem dwie minuty później skutecznie rzut karny wykonał Witan, który w tym spotkaniu zanotował hat-tricka. Podopieczni Marcina Kozłowskiego zdołali jednak wywalczyć w tym meczu komplet punktów, a trafienia Filipa Stoklasy i Dominika Nahunko uchroniły drużynę przed blamażem.

- Wyglądało to dzisiaj naprawdę nieciekawie. Najważniejsze są trzy punkty -  skwitował mecz trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

Zagłębie Sosnowiec Kadra PZHL U23 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)

4:4 - Maciej Witan (50:06, rzut karny),

5:4 - Filip Stoklasa - Tomasz Kozłowski, Michał Bernacki (52:18, 5/4)

6:4 - Dominik Nahunko - Damian Tyczyński, Filip Stoklasa (56:31),

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (główni) Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (liniowi).

Minuty karne: 10 16.

Strzały: 48 25.

Widzów: ok. 120.

Zagłębie: Czernik (od 20:01 Radziszewski) Cunik, Działo (2); Nahunko, Tyczyński (2), Stoklasa Kaluža, Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn (2) Horzelski, Charousek; T. Kozłowski, Bucenko, Salamon Khoperia; Sikora, Stojek, Bernacki (2), A. Jaskólski.

Trener: Marcin Kozłowski.

Kadra PZHL: Stopiński Florczak (4), Biłas (2); Filipek, Blanik, Witan Duszak, Luszniak (4); Gruźla, Ubowski, Krzyżek Glazer, Gosztyła (4); Bochnak (2), Bukowski, Dobosz Sz. Radzieńciak.