#aktualności #Zaglebie #phl

3.12.2019

Przegrana bez większych emocji

Słaba postawa całego zespołu wpłynęła na dzisiejszą porażkę Zagłębia. Na własnym lodzie sosnowiczanie przegrali z drużyną LOTOS PKH Gdańsk 1:4.

O dzisiejszej porażce zadecydowała w zasadzie pierwsza tercja, gdyż w trzynastej minucie podopieczni Marcina Kozłowskiego przegrywali już trzema bramkami. Jako pierwszy do bramki Zagłębia krążek skierował Vlastimil Bilčík, a krążek uderzony z niebieskiej linii zaskoczył Rafała Radziszewskiego. Bramkarz gospodarzy ponownie skapitulował trzydzieści sekund później przepuszczając niegroźny strzał Szymona Marca. Marzec ponownie wpisał się na listę strzelców w 14 minucie meczu, gdy przy biernej postawie defensywy Zagłębia wyłuskał krążek spod interweniującego Radzika i wpakował go do bramki. Wynik tercji na 28 sekund przed jej końcem ustalił Tomasz Kozłowski, który w zamieszaniu podbramkowym dobił strzał Michała Bernackiego.

Na początku drugiej odsłony padła czwarta bramka dla gości. Radziszewski popełnił błąd wyjeżdżając z bramki, a fakt ten na gola natychmiastowo zamienił Filip Pesta strzelając do pustaka. Czwarta stracona bramka sprawiła, że między słupkami Zagłębia stanął Michał Czernik. Drugi bramkarz Zagłębia kilkukrotnie uratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek, a w ostatniej minucie drugiej tercji wybronił samotną kontrę Marca.

W trzeciej tercji na lodzie niewiele się działo. Bezradne Zagłębie starało się zmniejszyć dystans do rywala, lecz było dziś nieporadne. Poprzeczka po strzale Marka Kalužy to jednak zbyt mało by myśleć o korzystnym rezultacie z takim rywalem.

Sosnowiczanie w przeciągu trzech dni przegrali mecze z drużynami, z którymi bezpośrednio sąsiadują w ligowej tabeli.

Zagłębie Sosnowiec - Lotos PKH Gdańsk 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

0:1 - Vlastimil Bilčík - Petr Polodna (05:21)

0:2 - Szymon Marzec - Tomasz Pastryk (05:50)

0:3 - Szymon Marzec - Jan Steber, Petr Polodna (13:11, 5/4)

1:3 - Tomasz Kozłowski - Michał Bernacki, Wiaczesław Triasunow (19:32)

1:4 - Filip Pesta - Szymon Marzec (21:42)

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (główni)

Strzały: 35 - 32.

Minuty karne: 14 - 12.

Widzów: 200.

Zagłębie: Radziszewski (2); od 21:43 Czernik (2) - Cunik (2), Horzelski; Nahunko, Salamon, Stoklasa - Kaluža (2), Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Działo, Charousek (2); Bernacki, Bucenko, Kozłowski (2) - Piotrowski; Jarosz, Sikora (2), Stojek, Jaskólski.

Lotos: Fučík - Bilčík, Szurowski(2); Steber (2), Polodna, Vitek - Tiesliukiewicz, Krasowskij (2); Stasiewicz, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann (2); Danueluk, Pesta (2), Marzec (2) oraz Mocarski, Wołoszyk.