#aktualności #Zaglebie #phl

8.12.2019

Wyjazdowy weekend za sześć punktów

Po piątkowym zwycięstwie w Oświęcimiu dzisiaj hokeiści Zagłębia wygrali w Janowie pokonując miejscowy Naprzód 9:1.

Po pierwszej dość zaskakująco wyrównanej tercji na tablicy wyników widniał remis. Po mocnym początku i wielu okazjach Zagłębia jako pierwsi krążek do bramki skierowali miejscowi. Po pięknej dwójkowej akcji strzałem z backhandu Michała Czernika pokonał Adam Rajski. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Dominik Nahunko wykorzystując nagranie z prawej strony Filipa Stoklasy.

Na początku drugiej tercji zakotłowało się pod bramką Zagłębia lecz dobra postawa naszego bramkarza zapobiegła stracie kolejnego gola. W 30 minucie podopieczni Marcina Kozłowskiego wyszli na prowadzenie za sprawą Stoklasy, który przymierzył pod poprzeczkę. Czech był również autorem gola kilkanaście sekund później gdy dobił strzał Błażeja Salamona. Wynik tercji ustalił Daniił Oriechin, który po szybkim indywidualnym kontrataku wjechał w tercję rywala i wypalił w okienko.

Rosyjski napastnik ponownie do siatki Naprzodu trafił pięćdziesiąt sekund po rozpoczęciu ostatniej odsłony posyłając krążek przy lewym słupku bramki Szymona Niemczyka. W 49 minucie Zagłębie prowadziło już 6:1, a bramkę w liczebnej przewadze zdobył Nikita Bucenko. Chwilę później Niemczyk ponownie musiał wyciągać krążek ze swojej siatki, gdyż z bliska pokonał go Andrzej Stojek. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ósmego gola dla naszego zespołu zdobył Siemion Garszyn. Miejscowi przy tym trafieniu reklamowali bramkę strzeloną kolanem, lecz sędziowie dzisiejszego uznali gola. Wynik niedzielnego ustalił Bucenko, który w przewadze strzałem z przestrzeni między bulikami nie dał szans Niemczykowi.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)

1:0 Adam Rajski - Oliver Paczkowski, Igor Sarna (14:48)
1:1 Dominik Nahunko - Filip Stoklasa (18:24)
1:2 Filip Stoklasa - Andrej Dubinin, Kamil Sikora (29:22)
1:3 Filip Stoklasa - Błażej Salamon, Dominik Nahunko (30:06)
1:4 Daniił Oriechin - Siemion Garszyn (36:59)
1:5 Daniił Oriechin - Błażej Salamon, Marek Kaluža (40:50)
1:6 Nikita Bucenko - Filip Stoklasa, Tomasz Kozłowski (48:33)
1:7 Andrzej Stojek - Kamil Sikora (49:04)
1:8 Siemion Garszyn - Matej Cunik (52:45)
1:9 Nikita Bucenko - Dominik Nahunko, Marek Kaluža (55:58, 5/4)

Sędziowali: Mirosław Cybuch, Patryk Pyrskała (główni) - Dawid Mazur, Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 24-38
Widzów: 250

Naprzód: Niemczyk (2) (P. Pohl n/g) - Wąsiński, Sarna; Citok, Kondraszow, Adamus - Bodora, Kapłon; Ksiondz, Rajski (2), Piper - Niedźwiedź, Krokosz; Mich. Rybak (2), Paczkowski (2), Skrodziuk - Wróbel, Maciej Rybak.

Zagłębie: Czernik (Radziszewski n/g) - Cunik, Horzelski (2); Salamon, Nahunko, Stoklasa - Kaluža (2), Triasunow (2); Oriechin, Karczocha (4), Garszyn - Działo, Charousek; Kozłowski, Bucenko, Bernacki - Jaskólski, Sikora, Dubinin (2), Stojek (2).