HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 17.12.2019

Michał Działo: Musimy się obudzić

O porażce z Comarch Cracovią i akcji "Hokeiści Dzieciom" porozmawialiśmy z defensorem sosnowieckiego Zagłębia - Michałem Działo.

Chyba Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to nie tak miało wyglądać?


Michał Działo: - Trudno powiedzieć coś po takim meczu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez bramek nie wygramy. Dodatkowo gramy fatalnie w obronie i oddajemy rywalowi krążki. Pierwsza połowa meczu zarówno z Cracovią i Tychami była dobra w naszym wykonaniu. Niestety gra się całe sześćdziesiąt minut, a nie tylko trzydzieści. Jeżeli już mamy klarowne sytuacje, to je marnujemy.


Przewagi ponownie zmorą Zagłębia?


- Przewagi pozostawiają dużo do życzenia. Na treningach nam to wychodzi, a w meczu nie potrafimy oddać dobrego strzału i wymienić między sobą krążka. Coś złego w nas siedzi i musimy to jak najszybciej znaleźć, gdyż gramy źle.


Bezpośredni rywale coraz groźniejsi?


- Tracimy punkty z zespołami, z którymi bezpośrednio walczymy o ligową pozycję. Dobrze wiemy, że żadna z tych drużyn nie odpuści i będzie grać do końca. Na tą chwilę w walce jest dziewięć drużyn, a miejsc w play-off tylko osiem. Musimy się obudzić z tej niemocy strzeleckiej i wygrywać spotkania na własnym lodzie.


Można zatem powiedzieć, że jedynym pozytywem w niedzielne popołudnie była akcja "Hokeiści Dzieciom"?


- "Hokeiści dzieciom" to bardzo fajna, a zarazem szczytna akcja. Szkoda, że nie udało się sportowo dostosować naszym poziomem do tego wydarzenia.