#aktualności #Zaglebie

20.12.2019

Ósemka umyka na rzecz przeciwnika

Dzisiejszą porażką z GKS Katowice hokeiści Zagłębia wypadli z grona ośmiu drużyn, które na ten moment zagrałyby w play-off. W piątkowym spotkaniu sosnowiczanie przegrali dwoma bramkami.

Piątkowe spotkanie od zmasowanych ataków rozpoczęli miejscowi i już w pierwszej minucie wynik mógł otworzyć Kamil Paszek, lecz jego strzał i dobitkę zdołał wybronić bramkarz Zagłębia. Chwilę później krążek znalazł się jednak w naszej siatce, gdyż Rafała Radszewskiego z bliska pokonał Szymon Mularczyk wykorzystując podanie zza bramki. W ósmej minucie do wyrównania mógł doprowadzić Daniił Oriechin, który urwał się rywalom jednak w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki. Minutę później na bramkę mocno uderzył Kamil Charousek, jednak krążek zatrzymał się pod parkanami Robina Rahma. W 12 minucie gospodarze mogli prowadzić dwoma bramkami, lecz Oskar Krawczyk przestrzelił mając odsłoniętą część bramki.

Na początku drugiej tercji grając w liczebnej przewadze swój zespół na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził natomiast Tuukka Rajamäki, który z bliska dobił strzał Marcina Kolusza. Trafienie zostało uznane po analizie wideo, gdyż bramkarz Zagłębia sugerował spalonego w polu bramkowym. Trzy minuty później samotną kontrą popisał się Dominik Nahunko, lecz nie znalazł on sposobu na pokonanie bramkarza "GieKSy".

Zagłębie kontaktowego gola zdobyło dopiero w 52 minucie meczu. Grając w podwójnej przewadze krzyżowe podanie Marka Kalužy momentalnie wykorzystał Nahunko, który szybkim strzałem skierował krążek do siatki. Była to jak się później okazało jedyna bramka dla podopiecznych Marcina Kozłowskiego. Wynik pojedynku strzałem do pustej bramki w ostatniej minucie meczu ustalił Grzegorz Pasiut.

Dzisiejsza porażka sprawiła, że obecnie Zagłębie zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej tabeli, a swoją pozycję straciła na koszt hokeistów z Torunia, którzy pokonali Naprzód Janów aż 12:0.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

1:0 Szymon Mularczyk - Tadej Čimžar, Patryk Wajda (02:31)
2:0 Tuukka Rajamäki - Marcin Kolusz, Grzegorz Pasiut (21:35, 5/4)
2:1 Dominik Nahunko - Marek Kaluža, Marcin Horzelski (52:21, 5/3)
3:1 Grzegorz Pasiut (59:04, do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske, Mirosław Cybuch (główni) - Mateusz Bucki, Sajmon Grelich (liniowi)
Minuty karne: 10-16
Strzały: 40-29
Widzów: 700

GKS (2): Rahm (Kieler n/g) Krawczyk, Wajda (4); Rajamäki, Pasiut, Michalski Salmi, Jaśkiewicz; Krężołek, Makkonen, Kolusz Tomasik, Čakajík; Lähde, Čimžar, Starzyński (4) oraz Mularczyk, Paszek.
Trener: Piotr Sarnik

Zagłębie: Radziszewski (2) (Czernik n/g) - Cunik (2), Horzelski (2); Nahunko, Tyczyński, Stoklasa (2) - Kaluža, Triasunow (2); Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek (2); Bernacki, Bucenko, Kozłowski (2) - Salamon, Działo (2); Sikora, Stojek, Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski