#aktualności #Zaglebie #phl

22.12.2019

Mało weseli przy niedzieli

Hokeiści Zagłębia kończą rok z porażką. W niedzielnym pojedynku sosnowiczanie nie sprostali Podhalu i przegrali 1:4. To czwarta porażka naszej drużyny z rzędu.

W pierwszej tercji na sosnowieckim lodowisku nie padła żadna bramka. Miejscowi nie zdołali wykorzystać liczebnych przewag, a mieli ich w ciągu dwudziestu minut aż trzy. Najlepszą szansę na otwarcie wyniku tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony miał Siemion Garszyn, który jednak przegrał swoją sytuację sam na sam z Przemysławem Odrobnym.

To, że niewykorzystane sytuacje się mszczą dość szybko przekonali się gospodarze, gdyż kilkanaście sekund później Podhale otwarło wynik meczu. Zdobywcą bramki okazał się Krystian Dziubiński, który "urwał" się Kamilowi Charouskowi i po przełożeniu sobie krążka posłał go nad parkanem Rafała Radziszewskiego. W 22 minucie goście prowadzili już dwoma bramkami, bowiem z bliska strzał Łukasza Siuty dobił Jarosław Różański. Trzy minuty później przed szansą zdobycia kontaktowego gola był Charousek, lecz krążek po jego strzale odbił się od słupka. W 35 minucie Podhale prowadziło już trzema bramkami, a strzałem z dalszej odległości krążek do siatki skierował Petr Chaloupka. Wynik tercji ustalił Garszyn, który przejechał wzdłuż bramki i posłał gumę obok interweniującego Odrobnego.

W trzeciej tercji Zagłębie starało się odrobić straty, jednak podopieczni Marcina Kozłowskiego nie byli w stanie wykończyć swoich szans. Jedną z nich w 52 minucie meczu zmarnował Daniił Oriechin, który w indywidualnej kontrze trafił wprost w bramkarza Podhala. Wynik meczu strzałem od pustej bramki w ostatniej minucie ustalił Alexander Pettersson.

Zagłębie Sosnowiec KH Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

0:1 Krystian Dziubiński - Samu Suominen, Emil Švec (20:19)
0:2 Jarosław Różański - Łukasz Siuty (22:15)
0:3 Petr Chaloupka - Patryk Wsół, Krystian Dziubiński (34:43)
1:3 Siemion Garszyn - Matej Cunik, Filip Stoklasa (37:05)
1:4 Alexander Pettersson (59:48, do pustej bramki)

Sędziowali Tomasz Radzik, Przemysław Gabryszak (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)
Minuty karne: 1024 (w tym 10 min. dla Neupauera za niesportowe zachowanie)
Strzały: 34-40
Widzów: 400

Zagłębie: Radziszewski (Kotuła n/g) - Cunik, Charousek; Garszyn, Tyczyński, Stoklasa - Kaluža (4), Horzelski (2); Oriechin, Bucenko, Nahunko - Podsiadło (2), Triasunow; Bernacki, Karczocha (2), Kozłowski - Khoperia, Piotrowski oraz Sikora, Blanik, Stojek.
Trener: Marcin Kozłowski

Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) Suominen, Seed; Pettersson, Willick, Campbell (4) Chaloupka (2), Wsół (2); Švec, Dziubiński (2), Nättinen Mrugała (2), Sulka (2); Jenčík, Neupauer (12), Franek oraz Siuty, Różański, Valentino oraz Słowakiewicz.
Trener: Phillip Barski.