Aktualności

#aktualności #wywiad

 29.09.2018

Marcin Kozłowski: Dwa punkty cieszą

Sosnowiczanie w piątkowym pojedynku wywalczyli na własnym lodzie dwa punkty. Wygrana nad PGE Orlikiem Opole przerwała serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. O podsumowanie ostatniego meczu poprosiliśmy trenera Zagłębia Marcina Kozłowskiego.

- W pojedynku z Orlikiem bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej tercji. W drugiej całkowicie oddaliśmy inicjatywę rywalowi. Między drugą, a trzecią tercją porozmawialiśmy sobie w szatni i wyszliśmy pozytywnie naładowani na ostatnią odsłonę. Te dwa punkty naprawdę cieszą, bo we wcześniejszych meczach brakowało nam tego czegoś -  podsumował pojedynek trener Zagłębia, Marcin Kozłowski.

Szkoleniowiec nie krył radości po wygranej, jednak cały czas wspomina o powtarzających się błędach.

- Niestety na duży minus ponownie kary. To jest dramat w naszym wykonaniu i mimo ciągłych rozmów te błędy są popełniane. Wygrana z Orlikiem jest pewnego rodzaju nagrodą dla tych chłopaków. Nie popadamy jednak w euforię gdyż przed nami kolejne pojedynki. Na pewno po wygranym spotkaniu będzie nam łatwiej i zawodnicy w końcu uwierzą w siebie. Ja sam bym chciał wygrywać każdy mecz jednak jest to duży przeskok między pierwszą ligą, a ekstraligą i zawodnicy muszą się do tego przyzwyczaić -  zakończył Kozłowski.