#aktualności #Zaglebie

11.01.2020

Ekipa dobrana, prawie wygrana

Wzmocniona zawodnikami z dawnej pierwszej ligi (obecnie MHL) drużyna Zagłębia Sosnowiec powalczyła w Gdańsku. Sosnowiczanie dopiero po dogrywce ulegli Lotos PKH Gdańsk 3:4.

Przez dwie tercje na lodzie dominowali gospodarze, którzy zamykali nasz zespół przez większość czasu. Zagłębie pierwszy celny strzał oddało dopiero w dwunastej minucie meczu, co potwierdzało ofensywny hokej gdańszczan. Wynik pojedynku w 17 minucie otworzył Szymon Marzec, który wymanewrował defensywę Zagłębia oraz położył na lodzie Michała Czernika i skierował krążek pod poprzeczkę.

Prowadzenie gospodarzy na początku drugiej odsłony podwyższył Władisław Jełakow, który szybkim strzałem skierował krążek do bramki Zagłębia. W odpowiedzi z bliska kontaktowego gola mógł zdobyć Maksim Citok, lecz posłał krążek nad poprzeczkę. W 28 minucie meczu po drugiej stronie tafli bliski szczęścia był Aleksandr Gołowin, jednak guma po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.

Trzecia tercja ukazała zdecydowanie odmienną grę w wykonaniu podopiecznych Marcina Kozłowskiego, którzy w siedem minut doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dominik Nahunko, który z bliska pokonał Tomasa Fučíka. Radość w boksie Zagłębia trwała jednak tylko trzy minuty bowiem Ladislav Havlík dopadł do krążka wybitego przed bramkę i skierował go do siatki obok interweniującego Czernika. Wynik regulaminowego czasu gry ustalił debiutant w barwach Zagłębia Citok, który wypalił pod poprzeczkę po szybkiej kontrze.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w dogrywce, a bramkę dającą dodatkowy punkt dla miejscowych na minutę przed końcem dodatkowego czasu gry zdobył Petr Polodna.

Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:3 - po dogrywce (1:0, 1:0, 1:3, d. 1:0)

1:0 - Szymon Marzec - Mateusz Danieluk, Filip Pesta (17:04)
2:0 - Władisław Jełakow - Jegor Rożkow, Aleksandr Gołowin (23:15)
2:1 - Dominik Nahunko - Damian Tyczyński, Filip Stoklasa (40:30)
2:2 - Dominik Nahunko - Damian Tyczyński (47:26)
3:2 - Ladislav Havlík - Jan Steber (50:19)
3:3 - Maksim Citok - Kamil Charousek, Michał Bernacki (56:32)
4:3 - Petr Polodna - Jan Steber (63:57, 3 na 3)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Strzały: 37 - 24.
Minuty karne: 0 - 4.
Widzów: 1500.

Lotos: Fučík - Bilčík, Havlík; Steber, Polodna, Vitek - Szurowski, Krasowskij; Jełakow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann; Danieluk, Pesta, Marzec - Naróg; Stasiewicz, Mocarski, Smal, Popow.
Trener: Marek Ziętara

Zagłębie: Czernik - Kaluža, Kowalenko; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Cunik, Khoperia; Sikora, Blanik, Kozłowski - Podsiadło, Charousek; Bernacki, Dubinin, Citok - Działo, Horzelski; Jarosz (4), Stojek, Jaskólski.

Trener: Marcin Kozłowski