#aktualności #Zaglebie #phl

19.01.2020

Bez niespodzianki

Od porażki w Oświęcimiu piątą rundę rozgrywek rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Grający na trzy piątki sosnowiczanie przegrali 1:3.

Na początku niedzielnego spotkania Zagłębie powróciło do swojego niechlujnego stylu bowiem najpierw szybko straciło bramkę, by chwilę później otrzymać karę za nadmierną ilość graczy na lodzie. W 17 sekundzie! meczu wynik otworzył Gregor Koblar, który dobił strzał Sebastiana Kowalówki i pokonał Rafała Radziszewskiego z najbliższej odległości. Gospodarze w pierwszej tercji przeważali na lodzie i w 13 minucie powinni podwyższyć prowadzenie, lecz w zamieszaniu pod bramką krążek zdołał nakryć bramkarz Zagłębia. Trzy minuty później Radziszewski ponownie powstrzymał kontrę oświęcimian i wygrał pojedynek z Dariuszem Wanatem. Napastnik Unii zdołał jednak wpisać się na listę strzelców w ostatniej minucie pierwszej tercji, gdy precyzyjnym strzałem posłał krążek w okienko. Chwilę wcześniej sosnowiczanie przeprowadzili składną akcje, lecz Sebastian Lipiński zdołał wybronić próbę Filipa Stoklasy.

Pierwsze minuty drugiej odsłony należały do hokeistów Nika Zupančiča, jednak dobra postawa sosnowieckiego bramkarza sprawiała, że wynik nie ulegał zmianie. W 26 minucie gospodarze przez prawie pół minuty zagrali z przewagą dwóch zawodników. O ile przy podwójnym osłabieniu nie padła bramka, to chwilę później Luka Kalan posłał krążek między parkany Radziszewskiego podwyższając prowadzenie miejscowych. Odsłona zakończyła się remisem bowiem w 39 minucie krążek po strzale Michała Działo do bramki przekierował Stoklasa.

Ostatnia tercja nie przyniosła bramki dla żadnej z drużyn. Unia przez większość czasu kontrolowała przebieg spotkania, a Zagłębie próbowało swoich szans podczas nielicznych kontrataków. Warto wspomnieć, że dzisiaj w Oświęcimiu Zagłębie zagrało na trzy piątki, gdyż część zawodników w tym czasie rozgrywała spotkanie w lidze MHL.

Kolejnym rywalem sosnowiczan już we wtorek będzie JKH GKS Jastrzębie. Spotkanie rozegrane zostanie w Sosnowcu, początek o godzinie 19:00.

Re-Plast Unia Oświęcim Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

1:0 - Gregor Koblar - Sebastian Kowalówka, Jakub Wanacki (00:17),

2:0 - Dariusz Wanat - Klemen Pretnar, Andrej Themár (19:06),

3:0 - Luka Kalan - Gregor Koblar, Jakub Wanacki(26:51, 5/4)

3:1 - Filip Stoklasa - Michał Działo, Jakub Blanik (38:31).

Sędziowali: Paweł Meszyński, Patryk Kasprzyk (główni) Mateusz Kucharewicz, Wiktor Zień (liniowi).

Minuty karne: 6-22 (w tym 2 minuty kary technicznej oraz 10 minut za niesportowe zachowanie dla Armena Khoperii).

Strzały: 31-20 (10-3, 9-13, 12-4).

Widzów: ok. 1000.

Unia: Lipiński Wanacki, Pretnar; Koblar, Kalan (2), S. Kowalówka Luža, Bezuška; Meidl, Trandin, Przygodzki (2) P. Noworyta (2), M. Noworyta; Malicki, Wanat, Themár Garszyn, Krzemień, Oriechin oraz Raška.

Trener: Nik Zupančič.

Zagłębie: Radziszewski Kaluža, Kowalenko; Bernacki, Tyczyński, Stoklasa Khoperia (12), Cunik; Kozłowski, Blanik, Citok (2) Podsiadło (2), Charousek; Horzelski (2), Sikora (2), Jaskólski oraz Działo.

Trener: Marcin Kozłowski