HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #MHL

 20.01.2020

MHL: Zagłębie pewne wygrania ligi

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ligi MHL (dawna pierwsza liga) wiadome jest, że tytuł wywalczy drużyna Zagłębia Sosnowiec. Tym samym podopieczni duetu Grzegorz Klich-Marcin Kotuła wywalczyli nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.

W miniony weekend drużyna rozegrała  dwa spotkania w ramach 25 oraz 26 kolejki.  W sobotę Zagłębie pokonało Sokoły Toruń 7:1, zaś w w niedzielę rezerwy Stoczniowca Gdańsk  6:0. Sosnowiczanie rozgrywki zakończą w najbliższy weekend pojedynkami w Łodzi i Toruniu.


Serdecznie gratulujemy trenerom i zawodnikom za moc hokeja pozostawioną na lodzie !



Po zakończeniu sezonu dwanaście juniorskich drużyn rozegra cztery turnieje w Centralnej Lidze Juniorów.


Zespoły będą podzielone na trzy grupy według klasyfikacji z sezonu 2018 / 2019.


Grupa A: (Sanok, Nowy Targ, Kraków, Oświęcim)
Grupa B: (Gdańsk, Bytom, Toruń, Janów)
Grupa C: (Jastrzębie, Sosnowiec, Tychy, Łódź)


Terminy (faza grupowa)
1) 31.01-02.02.2020
2) 14-16.02.2020
3) 06-08.03.2020
4) 13-15.03.2020


Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach: A, B, C, bezpośrednio awansują do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i zostaną sklasyfikowane na miejscach 1, 2, 3, wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych (grupowych).

Pozostałe drużyny zostaną sklasyfikowane na miejscach: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych (grupowych).


Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się 24-29.03.2020.


TABELA MHL:

#

Zespół

M

Pkt

BZ

BS

1.

UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL)

22

62

167

49

2.

JKH GKS Jastrzębie II (MHL)

22

51

127

70

3.

GKS Stoczniowiec Gdańsk (MHL)

22

48

109

65

4.

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL)

23

44

122

87


STATYSTYKI TOP 10:

#

Nazwisko i Imię

Zespół

M

P

B

A

PIM

1.

Bryk Krzysztof

JKH GKS Jastrzębie II (MHL)

21

47

18

29

30

2.

Ubowski Mateusz

MOSM Tychy (MHL)

22

44

11

33

18

3.

Jerasow Wasilij

UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL)

20

44

23

21

14

4.

Dubinin Andrej

UKS Zagłębie Sosnowiec (MHL)

19

43

15

28

12

5.

Bajon Piotr

KH Polonia Bytom (MHL)

22

42

11

31

6