HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 1.02.2020

Okiem trenera: Słabe przewagi i brak skuteczności

O porażce z Comarch Cracovią i wzmocnieniach w ostatnim dniu okienka transferowego opowiedział szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec.

Sosnowiczanie w piątkowym meczu mieli swoje szanse, lecz ostateczni przegrali z Cracovią dwoma bramkami.


- Przewagi w tym meczu były bardzo słabe w naszym wykonaniu. Mieliśmy swoje szanse i gdybyśmy potrafili je wykorzystać to ten wynik mógł być inny. Zabrakło wykończenia i chłodnych głów w sytuacjach pod bramką rywala. Mimo wyniku 0:3 drużyna wyszła na trzecią tercję zmotywowana i walczyła do samego końca. Pechowo straciliśmy czwartą bramkę po tym jak próbowaliśmy nawiązać kontakt. Cracovia nie jest już drużyną z początku sezonu. Na jej tle myślę, że nie wypadliśmy źle. Zadecydowały przewagi i brak skuteczności. W niedziele czeka nas mecz o wszystko  - powiedział trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.


Tuż przed zamknięciem okienka transferowego działacze zakontraktowali nowego zawodnika, który od kilku dni przebywał na testach w Sosnowcu.


- Kilka osób pytało mnie czy warto kontraktować zawodnika na ostatnie mecze w sezonie? Musimy "łatać" te luki po kontuzjowanych zawodnikach. Kilku zawodników musiało również zagrać w Centralnej Lidze Juniorów i podobnie będzie w niedzielę. Po prostu nie mamy już kim grać dlatego musimy uzupełniać skład. Naprawdę nie są to zawodnicy, którzy grają za wysokie kontrakty -  zakończył Kozłowski.