#aktualności #Zaglebie

2.02.2020

Zagłębie poza play-off

Błysk Daniiła Kulikowa nie pomógł Zagłębiu awansować do rozgrywek play-off. Po dzisiejszej porażce w Toruniu sosnowiczanie całkowicie stracili szansę na awans do czołowej ósemki.

O wyniku dzisiejszego spotkania zadecydowała głównie pierwsza tercja, którą nasza drużyna przegrała aż 0:4. Festiwal strzelecki w siódmej minucie otworzył Dienis Sierguszkin, który przejął krążek przy bandzie i wyjeżdżając zza bramki skierował go do siatki Zagłębia. W 10 minucie KH Energa Toruń prowadziła już dwoma bramkami bowiem podwójną przewagę na gola zamienił Dmitrij Kozłow. Trzecie trafienie padło w 16 minucie meczu, a zagranie Bartosza Fraszko zza bramki szybko wykorzystał Michał Kalinowski. Napastnik gospodarzy ponownie do siatki trafił dwie minuty później podwyższając zasłużone prowadzenie miejscowych. Szanse na zmniejszenie dystansu do rywala pod koniec tercji miał Maksim Citok, lecz krążek po jego strzale odbił się od poprzeczki.

Na początku drugiej tercji w końcu padła pierwsza bramka dla Zagłębia. Jej strzelcem okazał się Daniił Kulikow, który wykończył szybką kontrę sosnowiczan. W 29 minucie drużyna z Torunia ponownie prowadziła czterema bramkami bowiem sytuację sam na sam wykorzystał Kalinowski, który tym samym zgromadził hat-tricka. Jeszcze w drugiej tercji sosnowiczanie zdołali częściowo odrobić straty bowiem do siatki ponownie z bliska trafił Kulikow, a chwilę później Patrika Spěšnego pokonał Andrej Dubinin.

Dubinin ponownie wpisał się na listę strzelców na siedem minut przed końcem trzeciej tercji wykańczając piękną wymianę krążka hokeistów Zagłębia. Trzy minuty później na tablicy wyników widniał remis, gdyż uderzeniem spod niebieskiej linii bramkę zdobył Armen Khoperia.

Zagłębie by myśleć o udziale w play-offach musiało wygrać to spotkanie za trzy punkty stąd na półtorej minuty przed końcem meczu z bramki zjechał Rafał Radziszewski. Manewr ten nie przyniósł upragnionego gola, a dzisiejszym katem sosnowiczan okazał się Kalinowski, który skierował krążek do pustej już bramki.

Tym samym po przerwie spowodowanej kwalifikacjami olimpijskimi reprezentacji Polski hokeistom Zagłębia pozostaną do rozegrania dwa spotkania o przysłowiową pietruszkę.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 6:5 (4:0, 1:3, 1:2)

1:0 Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow (06:24)
2:0 Dmitrij Kozłow - Jarosław Dołęga (09:27, 5/3)
3:0 Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko, Mateusz Zieliński (15:33, 5/4)
4:0 Michał Kalinowski - Jarosław Dołęga (16:56)
4:1 Daniił Kulikow - Andrej Dubinin (21:07)
5:1 Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko, Dmitrij Kozłow (28:43)
5:2 Daniił Kulikow - Kamil Sikora (31:24, 5/4)
5:3 Andrej Dubinin - Marek Kaluža, Kamil Sikora (32:40)
5:4 Andrej Dubinin - Kamil Sikora, Daniił Kulikow (53:46)
5:5 Armen Khoperia (56:40)
6:5 Michał Kalinowski - Aleksandr Wołżankin, Bartosz Fraszko (59:18, do pustej bramki)

Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 34-31
Widzów: 1600

KH Energa: Spěšný (Bojanowski n/g) Jeriomienko (4), Szkodienko; Fieofanow, Karczocha, Sierguszkin - Kozłow (4), Zieliński; Dołęga, Fraszko, Kalinowski - Skólmowski, A. Jaworski; Wiejtow, Jesajan (2), Wołżankin - Smirnow, Griebieniuk; J. Jaworski, Olszewski, Naparło.
Trener: Juryj Czuch.

Zagłębie: Radziszewski (Czernik n/g) - Kaluža (2), Kowalenko (2); Bernacki, Tyczyński, Stoklasa - Cunik (2), Khoperia; Kozłowski, Blanik (2), Citok - Podsiadło, Charousek; Kulikow, Dubinin (2), Sikora (2) - Działo, Horzelski; Dybaś, Stojek, P. Jarosz.
Trener: Marcin Kozłowski