#aktualności #sparing #Zaglebie

4.03.2020

Sparing dla tyszan

W dzisiejszym meczu kontrolnym hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z GKS Tychy 3:5.

Dla aktualnego mistrza Polski była to forma cyklu przygotowań do półfinałów play-off. Sosnowiczanie natomiast powoli wkraczają w etap roztrenowania. Drużyna planowo do końca miesiąca będzie trenować cztery razy w tygodniu. W dzisiejszym meczu oba zespoły trenowały grę w podwójnych przewagach. Decyzją szkoleniowców mimo braku kar do boksu zjeżdżało dwóch zawodników, by uzyskać podwójną przewagę. Po dwóch wyrównanych tercjach w trzeciej GKS zdobywając dwa gole zapewnił sobie zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec GKS Tychy 3:5 (0:0, 3:3, 0:2)

Bramki: Tomasz Kozłowski (dwie), Filip Stoklasa Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski, Niko Tuhkanen, Filip Komorski i Wiaczesław Truchno.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik, Kotuła - Kaluża, Kovalenko, Citok, Kozłowski, Stoklasa - Cunik Khoperia, Piotrowski, Blanik, Petrowskii Podsiadło, Charousek, Sikora, Dubinin, Bernacki, Jerasow Działo,Domogała,Stojek, Jarosz

Skład GKS-u do 30. minuty: Murray Bryk, Tuhkanen, Pociecha, Bizacki, Kotlorz, Kolarz; Witecki, Galant, Jefimienko, Gościński, Rzeszutko, Jeziorski, Bagiński, Galoha, Kogut.

Od 31. minuty: Lewartowski Ciura, Novajovský, Jeronau, Bryk, Tuhkanen, Pociecha; Komorski, Truchno, Klimienko, Szczechura, Cichy, Mroczkowski, Bagiński, Galoha, Kogut.