HokejPiłka nożna

Aktualności

#hokej #Zaglebie #phl

 27.05.2020

Grzegorz Klich - obecna sytuacja w klubie okiem trenera

Zapytaliśmy trenera "co w klubie ?"

Sytuacja w klubie w dobie pandemii.

Na pewno znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości i musimy się do niej dostosować. Dotyczy to nie tylko naszego klubu ale i całego świata. Nie dysponujemy budżetem takim jak był do tej pory bo wiadomo ze pieniądze które są z miasta przeznaczane są na ratowanie zdrowia naszych mieszkańców. Tak musi być i jest to priorytetowa sprawa. Cała sytuacja z przygotowaniem letnim do sezonu również jest podporządkowana obwarowaniom tak aby nasi hokeiści zachowywali zasady bezpieczeństwa w trosce o samych siebie jak i ich rodzin.

Plan minimum na nowy sezon.
Ciężko dzisiaj założyć plan minimum gdyż tak na prawdę nie znamy sytuacji we wszystkich klubach. Każdy z nich boryka się ze swoimi problemami. Na dzień dzisiejszy widać ze w Tychach, Katowicach, Jastrzębiu i Oświęcimiu sytuacja jest stabilna. Pozostałe kluby są w fazie budowania swoich składów i budżetów na nowy sezon. Na dzień dzisiejszy skupiamy się na kompletowaniu składu do nowego sezonu. Zaczynamy przygotowania z naszymi wychowankami i zawodnikami, którzy zgodzili się na renegocjacje kontraktów.


Roszady kadrowe, czy stawiamy na młodzież ? Co z obcokrajowcami ?
Roszady kadrowe zostały wymuszone z dwóch powodów. Po pierwsze z niezrealizowaniem awansu do fazy play off a po drugie z obecną sytuacja pandemii koronawirusa i co za tym idzie z dużo niższym budżetem. Jesteśmy w na tyle komfortowej sytuacji, ze mamy swoich wychowanków których możemy wprowadzać do seniorskiej drużyny.


Wygrywając w ubiegłym sezonie rozgrywki Młodzieżowej Hokej Ligii udowodnili że zasługują aby dać im szanse. Co do obcokrajowców, na dzień dzisiejszym zdołaliśmy się porozumieć z Maksimem Tsitokiem oraz Adreiem Dubininem. Na takich zawodników jak Stoklasa, Kałuża, Charousek czy Cunik na dzień dzisiejszy nas nie stać. W tym momencie szukamy tańszych rozwiązań. Rozglądamy się na zagranicznym rynku, tak aby wzmocnić zespół. Mamy kilka nazwisk ale wszyscy z nich pojawia się u nas w momencie, kiedy będziemy mieli możliwość trenowania na lodzie.


Jak wygląda sytuacja bramkarska w Naszym klubie.
Jeśli chodzi o Rafała to w dalszym ciągu czekamy na jego decyzje. Wiadomym jest jak ważna postać jest to w naszym zespole. Z pewnością jest ostoją w bramce i służy doświadczeniem naszym młodszym bramkarzom. Rafał ma czas na podjęcie decyzji i pewnie niebawem wszyscy się o niej dowiemy.

Oczywiście jesteśmy przygotowani na to, ze zakończy swoją bogatą karierę. W tej sytuacji szanse dostanie Michał Czernik, który w ubiegłym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Mamy tez w składzie Marcela Kotułę, reprezentanta kadry do lat dwudziestu który czyni stałe postępy. W takiej sytuacji rozglądamy się za bramkarzem, który nawiąże z nimi rywalizację. Mamy na oku kilku zagranicznych bramkarzy i pojawią się oni na testach na przełomie lipca/sierpnia.


Czy możemy już mówić o nazwiskach które zobaczymy na lodzie w przyszłym sezonie?
W tym momencie są podpisywane kontrakty z zawodnikami. Zapraszam na pierwsze treningi.


Od kiedy planowany jest start treningów, i jaki przyjmą tryb.
Startujemy z przygotowaniami letnimi 1 czerwca. Treningi będą odbywać się dwa razy dziennie. Skupiać będziemy się na rozwijaniu wytrzymałości tlenowej oraz siły wytrzymałościowej. Nie zabraknie tez rożnego rodzaju gier sportowych. Trenować będziemy głównie na obiektach Mosiru Sosnowiec. Nową osobą w sztabie będzie Jakub Baron odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne.
Planujemy już z początkiem lipca rozpocząć treningi na lodzie. Od 27 lipca zawodnicy udadzą się na tygodniowe urlopy. W sierpniu mamy zaplanowane kilka sparingów.  Na tę chwilę możemy zdradzić że będą to dwa spotkania z GKS Katowice oraz jedno z GKS Tychy, nadal rozmawiamy z innymi klubami w tym temacie.