Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 3.10.2018

Okiem trenera: Drużyna pokazała jedność

Zagłębie Sosnowiec w trzech ostatnich pojedynkach wywalczyło osiem punktów. O podsumowanie ostatniego spotkania z MH Automatyką Gdańsk poprosiliśmy szkoleniowca sosnowiczan Marcina Kozłowskiego.

- Po takim meczu nie można powiedzieć, że się spodziewaliśmy takiego lub innego wyniku. Ekstraliga jest bardzo wyrównana co pokazały dotychczasowe kolejki.  W pojedynku ze "Stoczniowcem" drużyna pokazała jedność i zagrała mądrze. W przeciwieństwie do początku sezonu obecnie zawodnicy nie czekali z krążkiem na przeciwnika we własnej tercji tylko ciągnęli tę grę w tercji rywala. Widać było, że zawodnicy są między sobą naładowani tą pozytywną energią. Na plus na pewno przewagi, w których zaczęliśmy strzelać bramki - podsumował wtorkowy mecz trener Zagłębia, Marcin Kozłowski.

Szkoleniowiec nie krył radości po kolejnym zwycięstwie. Cały czas zaznacza jednak, że przed drużyną jeszcze dużo pracy.

- Przespaliśmy początek meczu. Rywal po sześciu czy siedmiu godzinach podróży lepiej prezentował się na lodzie. Przełomowym momentem tego meczu był okres gdzie Rafał wybronił sytuację sam na sam, a chwilę później zdobyliśmy bramkę. Ta ekipa powoli zaczyna grać jak zakładaliśmy i cieszy to, że w końcu zawodnicy zaczęli sobie ufać na lodzie. Przed nami spotkanie w Toruniu i na tym pojedynku obecnie musimy się skupić. Chcielibyśmy tam również zagrać dobry mecz - zakończył Kozłowski.