Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 10.10.2018

Łukasz Rutkowski: Nie popadamy w huraoptymizm

O ostatnim pojedynku sosnowiczan i dotychczasowych meczach Zagłębia rozmawiamy z napastnikiem naszego zespołu - Łukaszem Rutkowskim. Rutek z powodu kontuzji Jakuba Jaskólskiego obecnie pełni funkcję kapitana drużyny.

Jak podsumujesz ostatni ligowy pojedynek?

Łukasz Rutkowski: W ostatnim meczu zwycięstwo i punkty zostały wywalczone charakterem, ambicją i sercem całej drużyny. Mecz w Toruniu  nie był zły w naszym wykonaniu chociaż w końcówce to spotkanie troszeczkę wymknęło nam się spod naszej kontroli. Staraliśmy się dyktować swoje warunki. Wiadomo, że zawsze lepiej się gra, gdy  jako pierwsi wychodzimy za prowadzenie.

Szczęście było po naszej stronie?

W dogrywce mieliśmy przewagę liczebną jednak nie byliśmy w stanie jej nie wykorzystać. Wiadomo, że karne to loteria jednak mając takiego bramkarza jakim jest Rafał można myśleć o zwycięstwie.

Ostatnie wygrane to dobry prognostyk przed kolejnymi ligowymi meczami?

 Potrzebowaliśmy czasu i ogrania w tej lidze. Pamiętajmy, że w tej lidze jesteśmy nową drużyną i czas będzie pracował dla nas.  Zgromadziliśmy w końcu punkty na swoim koncie jednak nie popadamy w huraoptymizm i podchodzimy do tego z dużą pokorą. Zdajemy sobie sprawę ile te mecze nas kosztowały sił i zdrowia. Z takim myśleniem przystępujemy do kolejnych ligowych spotkań.