HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 3.11.2020

Andrej Dubinin: Zabrakło skuteczności

Andrej Dubinin w piątkowym pojedynku przeciwko Ciarko STS Sanok otworzył wynik meczu. Był jak się to później to okazało jedynie honorowy gol dla podopiecznych Grzegorza Klicha.

- Pierwsza tercja była dobra w naszym wykonaniu ale niestety zabrakło nam skuteczności. W drugiej i trzeciej tercji zagraliśmy słabiej. Fatalna w naszym wykonaniu był w szczególności druga odsłona. Bardzo chcieliśmy wygrać ale zabrakło tego czegoś by to zrobić. Jesteśmy bardzo niezadowoleni po tej porażce -  powiedział po meczu napastnik Zagłębia Sosnowiec, Andrej Dubinin.


Pochodzący z Białorusi napastnik przyznał, że decydującym momentem w tym spotkaniu była słabo rozegrana podwójna przewaga przez drużynę z Sosnowca.


- Mamy dużo momentów i szans, lecz skuteczność w naszym wykonaniu pozostawia wiele do życzenia. Może za bardzo chcemy i to nas paraliżuje. Kluczowym momentem tego spotkania była na pewno niewykorzystana podwójna przewaga. Strzelony gol na pewno wpłynąłby na przebieg meczu. Po tych porażkach z meczu na mecz nie jest łatwo jednak wychodzimy na spotkanie by walczyć o swoje. Mam nadzieję, że w przyszłości nasza gra będzie wyglądała dużo lepiej. Mamy o co walczyć  -  dodał zawodnik.


Obecnie trwa przerwa na zgrupowanie Reprezentacji Polski. Po niej zawodnicy zagrają kolejny ważny mecz. Tym razem będzie to wyjazdowe spotkanie w Gdańsku.


- Podczas przerwy musimy porządnie przepracować ten okres. Będziemy chcieli, by te następne mecze były lepsze w naszym wykonaniu. Musimy łapać punkty, by myśleć o play-off. Pierwszym meczem po przerwie będzie mecz w Gdańsku, gdzie musimy zagrać lepiej niż z Sanokiem -  zakończył Dubinin.