HokejPiłka nożna

Aktualności

#transfery #Zaglebie

 12.11.2020

Nowy napastnik Zagłębia

Drużyna Zagłębia pozyskała nowego napastnika. Jest nim 26-letni Amerykanin Lucas Bombardier, który zadebiutuje w piątkowym pojedynku w Gdańsku.

Zawodnik został potwierdzony do gry i w Zagłębiu zagra z numerem 14. Bombardier dwa ostatnie sezony spędził w drużynie Knoxville Ice Bears gdzie był kapitanem. Podczas nich rozegrał 89 spotkań ligi SPHL(czwarty poziom rozgrywek) zdobywając 63 punkty za 27 bramek i 36 asyst.


- Lucasa do przyjazdu pomógł nam przekonać Cody Porter. Potrzebowaliśmy napastnika, który będzie wsparciem dla naszych zawodników i pomoże nam się odblokować. Kilka meczów w tym sezonie mogliśmy wygrać ale brakowało nam skuteczności. Lucas jest zawodnikiem, który potrafi strzelać. W klubach, w których grał był wiodącą postacią, często pełnił funkcje kapitana bądź zastępcy. Myślę, że gdy spędzi z nami trochę czasu na treningach to dobrze wkomponuje się w zespół i będzie dla nas wzmocnieniem. Cieszę się, że jutro będzie miał szansę zadebiutować  -  przekazał dyrektor sportowy hokejowej sekcji, Piotr Majewski.