HokejPiłka nożna

Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 22.11.2020

Piotr Majewski: Wierzę, że będzie lepiej

O ostatnim spotkaniu sosnowiczan, ruchach transferowych i przyszłości Zagłębia opowiedział dyrektor sportowy sekcji hokejowej - Piotr Majewski.

Jak podsumuje Pan piątkowy mecz w Oświęcimiu?

Piotr Majewski: - Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny. Zagrali bardzo dobry mecz. Dziwię się, że nasi kibice tak źle nas oceniają. Przecież gramy po to żeby hokej w tym mieście istniał.

Czy kogoś specjalnie by Pan wyróżnił?

- Na pochwałę zasługuje na pewno gra Cody'ego Portera w bramce. Dodatkowo podobał mi się Tomek Kozłowski który został przemianowany na obrońcę. Magnus wreszcie zagrał na takim poziomie jaki od niego oczekujemy. Chciałbym wyróżnić także Szymka Luszniaka, który moim zdaniem zrobił bardzo duży postęp.

Mówi Pan o obrońcach, a co w kwestii napastników?

- Z napastników chciałbym pochwalić pierwszy atak oraz Kubę Blanika i Kamila Sikorę. Oni pokazali, że chcą grać dla tego klubu. Mam nadzieję, że jeszcze pokażemy moc Zagłębia.

Czy to prawda, że niebawem do zespołu dołączą nowi zawodnicy?

- Tak, będą wzmocnienia! Mimo wszystko chcemy zrobić tą ósemkę i zagrać w play-off. Pamiętajmy jednak, że naszym głównym celem jest budowa drużyny na kolejne lata. Na nowym lodowisku to już nie będzie to samo Zagłębie.

Myśli Pan, że hokej w Sosnowcu powróci do lat świetności?

- Tego nie wiem ale postaram się żeby tak było. Teraz pracujemy nad tym żeby za rok, może dwa hokej stał się dumą tego miasta. Wiem, że teraz kiepsko to wygląda ale patrzę w przyszłość i wierzę w to, że będzie lepiej. Teraz potrzebni nam są kibice. Ludzie, którzy pomimo wszystko w nas wierzą. Wiem, że są tacy.