HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 2.06.2020

Przygotowania rozpoczęte

Pierwszego czerwca hokeiści Zagłębia rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/2021. Kadrę stanowią w większości młodzi zawodnicy, których wspiera kilku doświadczonych hokeistów.

Pandemia związana z koronawirusem znacznie wpłynęła na polski hokej w tym również Zagłębie Sosnowiec. Ze względu na ograniczenia finansowe z drużyną pożegnała się większość zagranicznych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że w zespole zabraknie również Rafała Radziszewskiego, który myśli nad zakończeniem kariery oraz utalentowanego Damiana Tyczyńskiego, który chciałby kontynuować swoją hokejową przygodę za granicą.


W poniedziałkowych zajęciach zabrakło jeszcze kilku zawodników, którzy w tym tygodniu mają dołączyć do treningów. Jakub Baron będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne sosnowiczan. Drużyna będzie trenowała dwa razy dziennie jednak ze względu na COVID-19 niektóre elementy przygotowania do sezonu będą wyglądały inaczej. Przykładem może być chociażby odnowa biologiczna, która ze względów bezpieczeństwa będzie ograniczona.


- Jesteśmy dopiero na starcie. Potrzebujemy kilkunastu dni, by móc powiedzieć coś więcej o aktualnej formie zawodników. Na pewno będziemy chcieli rozegrać minimum sześć sparingów w drugim etapie przygotowań. Widzimy jaką kadrą dysponujemy i dzięki tym przygotowaniom będziemy w stanie rozplanować skład drużyny. Część zawodników, która teraz trenuje będzie grała w MHL  - przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.


Kadra jaka będzie przygotowywać się do sezonu z Zagłębiem Sosnowiec:


Bramkarze: Michał Czernik, Marcel Kotuła


Obrońcy: Łukasz Podsiadło, Armen Khoperia, Szymon Luszniak, Michał Domogała, Aleksander Gniewek, Kacper Opiłka


Napastnicy: Tomasz Kozłowski, Dominik Nahunko, Jakub Blanik, Andrej Dubinin, Kamil Sikora, Andrzej Stojek, Mariusz Piotrowski, Patryk Jarosz, Michał Bernacki, Łukasz Rutkowski, Adam Jaskólski, Adrian Chabior, Michał Rybak, Maksim Tsitok.


Z zespołem trenować będzie również napastnik Rosji oraz trzech młodych zawodników z juniorów.


W zajęciach z drużyną mimo powrotu do Sosnowca nie może jeszcze brać udziału Tsitok który przebywa na czternastodniowej - przymusowej kwarantannie.