HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 2.07.2020

Zagłębie powróciło na lód

Przygotowująca się do sezonu 2020/2021 drużyna Zagłębia Sosnowiec wraz z początkiem tygodnia rozpoczęła zajęcia na lodzie. To drugi etap przygotowań podopiecznych Grzegorza Klicha.


- W tym roku musieliśmy zejść z lodu dużo wcześniej niż zazwyczaj przez pandemię. Wyszliśmy z szatni bodajże 20 marca i prawie do lipca musieliśmy czekać, by powrócić na nasze lodowisko. Takiego dużego rozbratu dawno nie mieliśmy. Fajnie, że jako nieliczni obecnie możemy już trenować na lodzie. Te pierwsze wylane warstwy są jeszcze miękkie i różnią się od tego lodu gdy jest go więcej, a na zewnątrz jest zimniej przekazał Łukasz Podsiadło, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z zespołem.


Sosnowiczanie trenować będą do 27-go lipca po czym udadzą się na tygodniowe urlopy. Drużyna w tym tygodniu na lodzie spotykać się będzie jeden raz zaś od przyszłego tygodnia dwukrotnie. Dodatkowo cały czas towarzyszyć jej będą zajęcia na siłowni oraz testy wydolnościowe.


- Wyczekiwaliśmy wszyscy tego powrotu na lód i w tym miejscu należy skierować podziękowania dla miasta, które tak szybko udostępniło nam obiekt. Treningi na sucho powoli już brzydły i zawodnicy na pewno już myślami byli na lodowisku. Pierwszy etap przygotowań przepracowaliśmy zgodnie z planem. Wszystkie założenia etapami były realizowane. Zajęcia na lodzie dochodzą do tych treningów i mówiąc potocznie podkręcamy śrubkę przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.


Po urlopach Zagłębie rozegra siedem sparingów. Rywalami naszej drużyny będą m.in. drużyny GKS Tychy, GKS Katowice czy Cracovia.


Część meczów kontrolnych jest już ustalona:


08.08.2020 GKS Tychy

11.08.2020 Cracovia

13.08.2020 Cracovia

25.08.2020 GKS Katowice

01.09.2020 GK Katowice


Obecnie w Zagłębiu na testach przebywa dwóch obcokrajowców Ruslan Baszirow i Denis Salnikow. Z drużyną trenuje również Michał Kieler.


- Michał przygotowuje się z nami do sezonu jednak najprawdopodobniej będzie grał gdzie indziej. Jest to chłopak stąd więc nie widzimy nic złego, by z nami trenował zakończył trener Zagłębia.