HokejPiłka nożna

Aktualności

#hokej #Zaglebie #phl

 8.07.2020

O sytuacji w klubie rozmawiamy z Piotrem Majewskim

Dyrektorem sekcji hokeja na lodzie.

Na początek pytanie o Licencję? Czy istnieje ryzyko, że nasz klub jej nie otrzyma?

Nie nie ma takiego ryzyka, jestem pewien, że Zagłębie zagra w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Oczywiście były delikatne problemy, ale już w 95% są rozwiązane.

W takim razie skoro klub na pewno wystartuje, to jakie są cele na ten sezon?

Zależy o jakich celach rozmawiamy, jeżeli chodzi o cele drużyny czy cele sportowe to jest to raczej pytanie do trenera Klicha, ale na pewno będzie to młoda ambitna drużyna, wsparta kilkoma doświadczonymi graczami i być może kilkoma obcokrajowcami. Jeżeli chodzi o cele klubu czy moje, to podstawowym celem jest przyciągnięcie kibiców na Stadion Zimowy. Mamy kilka fajnych pomysłów, a pracę podzieloną na kilka etapów.

Pierwszy etap to poprawa wyglądu naszego lodowiska, i tu wielki ukłon do Kierownika obiektu Marcina Kotuły i do Dyrektora MOSiR Sosnowiec Jerzego Góraka. Na pewno efekty prac, które jeszcze trwają spodobają się kibicom.

Kolejny etap to atrakcyjna oferta karnetowa, o której więcej powiem w momencie gdy poznam ostateczny terminarz rozgrywek PHL, na pewno kibiców ucieszy fakt, że nie będą rozgrywane mecze we wtorki. Więc będziemy mieli jeden mecz w tygodniu, w piątek bądź niedzielę. Chcemy na Zimowym wprowadzić kilka nowych rzeczy, między innymi stoiska cateringowe, czy stoisko z gadżetami klubowymi, konkursy dla kibiców, a także atrakcje dla najmłodszych. Jest też wiele innych pomysłów, o których więcej się dowiecie w trakcie sezonu.

Wiemy, że podpisanych zostało już 20 kontraktów, kiedy możemy się spodziewać wzmocnień, lub zamknięcia kadry na przyszły sezon?

Pracujemy cały czas nad listą potencjalnych wzmocnień, podstawą dla nas była rozmowa z wychowankami i zawodnikami, którzy bardzo dobrze wkomponowali się w nasz zespół w poprzednim sezonie, takimi jak Jakub Blanik, Armen Khoperia, Andreii Dubinin czy Maksim Tsitok. Cieszę się bardzo, że te rozmowy przebiegły pomyślnie, nie ukrywam, nie były one łatwe ze względu na panujące warunki i to, że wszystkim ta pandemia daje się we znaki. Chcę bardzo podziękować zawodnikom, że mi zaufali i chcą reprezentować nasze barwy. Mamy w tej chwili kilku zawodników na testach, kolejni mają dojechać w sierpniu i na pewno, któryś z nich z nami zostanie. Oczywiście mamy kilka ciekawych nazwisk, które spodobają się kibicom, ale za wcześnie, żebym je podał. Co do zamknięcia kadry, to na pewno nie nastąpi to wcześniej niż w połowie, bądź pod koniec sierpnia, po rozegraniu meczów sparingowych.

A jak wygląda sytuacja ze sponsorami? Pewnie nie jest łatwo rozmawiać o pieniądzach w dobie pandemii?

Tak dokładnie, nie jest łatwo, niezależnie czy mówimy o umowach sponsorskich czy nawet partnerskich czy barterowych to te rozmowy są trudne. Jestem w tej chwili w trakcie przygotowywania pakietu dla potencjalnych sponsorów, w obecnej chwili każdy wpływ do klubu jest na wagę złota, chciałbym, aby nasz obiekt i media społecznościowe zapełniły się logami różnych firm, ale czas pokaże, czy tak będzie. Mogę zdradzić tylko, że jedna z firm, która sponsorowała Zagłębie w ubiegłym sezonie będzie robić to nadal. Chciałbym z tego miejsca zaapelować do wszystkich, którzy są zainteresowani współpracą z klubem o kontakt i pomoc naszemu klubowi.

Dziękujemy za rozmowę

Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich kibiców na mecze hokeja w sezonie 2020/2021.