#sparing #Zaglebie

21.08.2020

Sparingowa wygrana

Po trzech sparingowych porażkach hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali mecz kontrolny z STS Sanok 4:3. Na własnym lodzie sosnowiczanie zwyciężyli po rzutach karnych.

Nic nie wskazywało na to, że zwycięzcę dzisiejszego pojedynku wyłonić będą musiały indywidualne najazdy gdyż do 58 minuty podopieczni Grzegorza Klicha prowadzili dwoma bramkami. Wynik spotkania w 10 minucie otworzył Karol Wąsiński, który z bliska pokonał bramkarza drużyny z Sanoka, a w 20 minucie do siatki trafił Michał Bernacki.

Goście nawiązali kontakt w 37 minucie meczu, gdy z bliska Michała Czernika pokonał Konrad Filipek. W 42 minucie strzałem z niebieskiej linii prowadzenie miejscowych podwyższył Andrej Gabhrelik i taki wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania. Wtedy kontaktową bramkę zdobył Eetu Elo, a chwilę później na 30 sekund przed końcową syreną krążek między parkanami Czernika posłał Jesperi Viikilä.

Zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne, a w nich lepiej poradzili sobie sosnowiczanie, którzy wygrali je w stosunku 2:1. Sposób na rywala znaleźli po stronie Zagłębia Tomasz Kulas i Łukasz Rutkowski, zaś po stronie Sanoka Konrad Filipek.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach sparingowych Zagłębie ulegało kolejno GKS Tychy, STS Sanok i GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec - STS Sanok 4:3 po rzutach karnych (2:0, 0:1, 1:2 - 2:1 k.)

1:0 Karol Wąsiński - Rusłan Baszirow (9:54)

2:0 Michał Bernacki - Andrej Gabhrelik (19:30, 5/4)

2:1 Konrad Filipek - Marcin Biały, Kamil Olearczyk (36:33, 5/3)

3:1 Andrej Gabhrelik - Andrzej Stojek (42:56, 5/4)

3:2 Eetu Elo - Jesperi Viikilä (57:59, 4/5)

3:3 Jesperi Viikilä (59:31, 4/4)

4:3 Łukasz Rutkowski (65:00, decydujący rzut karny)