HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 5.09.2020

Drużyna zaprezentowana

W sobotnie popołudnie na dziecińcu Zamku Sieleckiego drużyna Zagłębia Sosnowiec zaprezentowała się swoim sympatykom.

Prezentacja była powiązana również z trwającą wystawą opowiadającą historię sosnowieckiego hokeja, którą będzie można podziwiać do 29 listopada właśnie w sieleckim zamku. Kibicom zaprezentowano całą drużynę wraz ze sztabem szkoleniowym. Pokazany został również film opowiadający historię sosnowieckiego hokeja, którego pomysłodawcą był kronikarz hokejowy Zagłębia Sosnowiec Krzysztof Wojtanowski.


W prezentacji udział wzięli również prezes spółki Marcin Jaroszewski oraz Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.


- Na sukcesy jak za dawnych lat będziemy musieli jeszcze poczekać. Małymi krokami chcemy budować to silniejsze Zagłębie. Mam nadzieję, że ta drużyna będzie grała na miarę naszych ambicji i swoich możliwości. Drużyna jest bardzo młoda, lecz mam nadzieję, że będzie do początek drogi w górę. Naszym celem będzie sprawienie niespodzianki i zagranie w play-off-  powiedział prezes Marcin Jaroszewski.


- Bardzo się cieszę, że sekcja hokeja została odtworzona. Zespół tworzą młodzi zawodnicy i mam nadzieję, że będzie to ta bomba, która wybuchnie na lodowisku. Sosnowiec po latach posuchy zmienia się na lepsze pod względem sportowym w wielu dyscyplinach i z tego jesteśmy dumni -  dodał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.