#aktualności #Zaglebie

18.09.2020

Porażka po karnych

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę dzisiejszego pojedynku, w którym Tauron Podhale Nowy Targ pokonało Zagłębie Sosnowiec 2:1.

W szeregach Zagłębia zadebiutował dzisiaj Jewgienij Nikiforow, który dołączył do drużyny kilka dni temu. Z zespołem żegna się natomiast Daniił Kulikow, któremu podziękowano za grę w Sosnowcu.

Pierwsza tercja piątkowego spotkania nie porywała. Obie drużyny zachowawczo rozgrywały krążek licząc na błędy rywala. Po stronie gospodarzy groźniejsze akcje wypracowali Mateusz Bepierszcz i Bartłomiej Neupauer, lecz ich próby zdołał wybronić Michał Czernik. W 15 minucie sosnowczanie jako pierwsi znaleźli sposób na pokonanie bramkarza rywali. Rusłan Barszyrow znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Odrobnym i po przełożeniu sobie krążka na backhand skierował go pod poprzeczkę.

Początek drugiej tercji należał do miejscowych, którzy raz po raz atakowali bramkę Czernika. W 25 minucie bliski szczęścia był Emil Svec, lecz jego samotny rajd pewnie powstrzymał bramkarz Zagłębia. Trzy minuty później po silnym strzale Laurisa Rancevsa, krążek odbił się od poprzeczki, a kolejna próba Alana Łyszczarczyka padła łupem "Czernego". Na dwie minuty przed końcem tercji zakotłowało się pod bramką Przemysława Odrobnego, bliski szczęścia był wtedy Michał Bernacki jednak nie zdołał podnieść krążka i trafił wprost w parkan "Wiedźmina".

Na wyrównującą bramkę miejscowi kibice musieli czekać do 53 minuty. Wtedy właśnie Neupauer na raty z bliska pokonał Czernika. Wcześniej hokeiści Zagłębia trzykrotnie jechali w sytuacji dwa na jeden, lecz żaden z podopiecznych Grzegorza Klicha nie zdołał pokonać Odrobnego.

W dogrywce najdogodniejszą szansę na bramkę miał w 62 minucie Bernacki, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Podhala. W kolejnych minutach dodatkowego czasu gry sosnowczanie grali w osłabieniu, lecz wynik nie uległ zmianie.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się miejscowi, którzy dwukrotnie pokonali Czernika. Po stronie Zagłębia pięknym najazdem popisał się jedynie Michał Naróg.

Tauron KH Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:1 k. (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 Rusłan Baszyrow - Jewgienij Nikiforow, Adam Domogała (13:56)
1:1 Bartłomiej Neupauer - Robert Mrugała, Alan Łyszczarczyk (51:39)
2:1 Bartłomiej Neupauer (65:00, decydujący rzut karny)

Karne: Baszirow (-), Neupauer (+), A. Domogała (-), Vchovec (-), Nikiforow (-), Tomasik (-), Nahunko (-), Ankudinov (-), Naróg (+), Gajor (-), Łyszczarczyk (-), Nahunko (-), Grancevs (-), Baszirow (-), Neupauer (+), Nikiforow (-)

Sędziowali: Paweł Breske, Sebastian Kryś (główni) - Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 4-8
Strzały: 48-27
Widzów: 800

Podhale: Odrobny (Bizub n/g) - Birziņš, Chaloupka; Švec, Vachovec, Bepierszcz - Tomasik, Mrugała; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk (2) - Sulka, Wsół; Guzik, Rancevs, Ankudinow - Bochnak, F. Kapica; Worwa (2), Gajor, Słowakiewicz.

Zagłębie: Czernik (Kotuła n/g) - Kaščak, Khoperia; Nikiforow, A. Domogała, Baszyrow (2) - Jākobsons, Syrojeżkin; Bernacki (2), Kozłowski (2), Nahunko - Naróg, M. Domogała; Smal, Blanik, Kulas  - Sikora, Salnikow; Citok (2), Dubinin, Stojek.