#aktualności #ekstraliga #Zaglebie

20.09.2020

Nadal bez zwycięstwa

Jedna dobra tercja nie wystarczyła by zainkasować punkty w pojedynku z Comarch Cracovią. Ostatecznie sosnowiczanie przegrali 2:5.

Wynik spotkania już w trzeciej minucie meczu otworzył Aleš Ježek, który niepilnowany przez nikogo skierował krążek tuż przy słupku po nagraniu zza bramki Richarda Nejezchleba. Gospodarze celnie odpowiedzieli cztery minuty później, a gola podczas liczebnej przewagi zdobył Rusłan Baszyrow. Rosjanin ponownie wpisał się listę strzelców 14 minucie meczu finalizując dwójkową akcję z Jewgienij Nikiforowem. W 17 minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był ponownie Ježek, jednak krążek po jego strzale pod pachę schował Michał Czernik. Bramkarz Zagłębia skapitulował jednak chwilę później, a trafienie w przewadze zaliczył Tomáš Franek.

Kolejna bramka padła w 24 minucie i ponownie zdobyli ją podopieczni Rudolfa Roháčka. Podczas przewagi strzał Nejezchleba wybronił Czernik, jednak przy dobitce Ježka był bezradny. Zagłębie pod koniec tercji miało swoje szanse, lecz nie zdołało wykorzystać gry w podwójnej przewadze przez ponad minutę meczu.

W ostatniej tercji mimo jednobramkowej przewagi "Pasy" starały się kontrolować przebieg pojedynku czekając na błąd rywala. Ten nadarzył się w 57 minucie, gdy złe rozegranie krążka przez Armena Khoperię wykorzystał Erik Němec. Czech przejął "gumę" i będąc w sytuacji sam na sam umieścił ją pod poprzeczką. Chwilę później Němec ponownie wpisał się na listę strzelców trafiając do bramki ze środka bulika.

Zagłębie Sosnowiec Comarch Cracovia 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

0:1 Aleš Ježek Richard Nejezchleb, Jakub Šaur (2:37),

1:1 Rusłan Baszyrow Armen Khoperia, Adam Domogała (6:27, 5/4),

1:2 Rusłan Baszyrow Jewgienij Nikiforow, Adam Domogała (13:12),

2:2 Tomáš Franek Richard Nejezchleb, Michal Gutwald (18:26, 5/4),

2:3 Aleš Ježek Martin Dudaš, Tomáš Franek (24:13, 5/4).

2:4 - Erik Němec (56:18),

2:5 - Erik Němec Taavi Tiala, Jiří Gula (57:21, 5/4).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Wojciech Wrycza Grzegorz Cytawa, Wojciech Moszczyński.

Strzały: 35:36.

Minuty karne: 8:10.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) Kaščak, Khoperia; Nikiforow, A. Domogała (2), Baszyrow Jākobsons (4), Syrojeżkin; Bernacki, Kozłowski, Nahunko Naróg, M. Domogała; Smal, Blanik, Kulas (2) Jaskólski, Stojek; Sikora, Rutkowski, Dubinin.

Comarch Cracovia: Petrásek (Kowalówka) Gula, Šaur (2); Tiala, Němec, Brynkus Dudáš, Gutwald (4); Franek, Ježek (2), Nejezchleb Musioł, Szurowski (2); Bezwiński, Kamiński, Csamangó Gosztyła; Jastrabau, Dziurdzia oraz Augustyniak.