#aktualności #Zaglebie

27.11.2020

Niechlubna passa trwa

Trzynastą z rzędu porażkę zanotowali dzisiaj hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Grzegorza Klicha przegrali na własnym lodzie z GKS Katowice aż 2:7.

Po pierwszej tercji nic nie wskazywało, że porażka będzie tak dotkliwa bowiem sosnowiczanie wygrali ją 1:0. Jedyną bramkę w premierowej odsłonie zdobył Lucas Bombardier, który podczas gry w liczebnej przewadze wyjechał zza bramki i posłał krążek w pozostawioną lukę przy słupku. W dziewiątej minucie bliski wyrównania był Mateusz Michalski, lecz będąc w klarownej sytuacji przestrzelił z bliska.

Dużo większą precyzją popisał się na początku drugiej odsłony Jesse Rothla, który z wysokości bulika przymierzył pod poprzeczkę. W 31 minucie goście po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Fraszko, który strzałem w długi róg pokonał Cody'ego Portera. Cztery minuty później szczęście uśmiechnęło się do gości, gdyż krążek po strzale Michała Naroga odbił się od słupka. Minutę później przyjezdni prowadzili już dwoma bramkami bowiem rzut karny skutecznie wykonał Fraszko, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Idąc za ciosem hokeiści za Katowic w ciągu trzydziestu sekund dwukrotnie trafili do bramki, w tym raz grając w liczebnym osłabieniu.

Szósta bramka na początku trzeciej tercji była autorstwa Miika Franssili, który przymierzył w okienko. Zagłębie zdołało zmniejszyć dystans tylko o jednego oczko, a bramkę zdobył debiutujący w barwach naszej drużny Iwan Rybczik. Wynik spotkania ustalił Filip Stoklasa, który niepilnowany przed bramką znalazł sposób na pokonanie Portera.

Zagłębie Sosnowiec GKS Katowice 2:7 (1:0, 0:5, 1:2)

1:0 Lucas Bombardier Kamil Sikora, Michał Naróg (4:44, 5/4),

1:1 Jesse Rohtla Jānis Andersons (21:54),

1:2 Bartosz Fraszko Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek (31:07, 5/4)

1:3 Bartosz Fraszko (36:23, rzut karny),

1:4 Patryk Krężołek Dariusz Wanat, Jesse Rohtla (37:21),

1:5 Patryk Krężołek Grzegorz Pasiut (37:51, 4/5),

1:6 Miika Franssila Dariusz Wanat, Oskar Krawczyk (41:38),

2:6 Iwan Rybczik Kamil Sikora, Lucas Bombardier (49:40, 5/4),

2:7 Filip Stoklasa Bartosz Fraszko (58:38).

Sędziowali: Michał Baca, Dawid Mazur (główni) Paweł Bajon, Artur Hyliński (liniowi).

Minuty karne: 10-16.

Strzały: 15-45.

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie Sosnowiec: Porter Ļeščovs, Jākobsons; Nikiforow (2), Dubinin, Baszyrow (2) Naróg, T. Kozłowski; Bombardier, Sikora, Rybczik Syrojeżkin, Khoperia; Bernacki, Kulas, Smal (4) Domogała (2), Luszniak; Stojek, Blanik, Rzekanowski.

GKS Katowice: Šimboch Kruczek, Wajda; Stoklasa (2), Pasiut, Fraszko Andersons (2), Paszek; Michalski (2), Starzyński (4), Nahunko Franssila, Krawczyk (2); Krężołek, Rohtla, Wanat (2) Zieliński; Schmidt   Skrodziuk, Mularczyk, Adamus.