HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 29.11.2020

Bez wiary, bez nadziei, bez gola

Zagłębie ponownie przegrało do zera. Dzisiaj w Nowym Targu gdzie rywal zaaplikował naszej drużynie pięć bramek.

Jedynym plusem niedzielnego spotkania był fakt, że sosnowiczanie w końcu zagrali dobrze drugą tercję, w której nie stracili bramki. Niestety brak skuteczności po stronie hokeistów Zagłębia to ciągła bolączka tego sezonu.

Wynik spotkania w 10 minucie otworzył Sebastian Gajor, który wyjechał zza bramki i posłał krążek obok Michała Czernika. Prowadzenie podwyższył Alexander Petterson, który przekierował gumę uderzoną zza zasłony przez Petra Chaloupke. Dystans do rywala mógł zmniejszyć w ostatniej minucie premierowej odsłony Jewgienij Nikiforow lecz krążek po jego strzale przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

W drugiej tercji żaden z zespołów nie potrafił skutecznie wykończyć swoich akcji. Zagłębie w końcu zaczęło oddawać strzały na bramkę Przemysława Odrobnego, lecz były to zbyt proste próby, by zaskoczyć "Wiedźmina".

Niestety to co zawsze prześladowało podopiecznych Grzegorza Klicha dotychczas w drugiej tercji w niedzielny wieczór przytrafiło się w ostatniej odsłonie. Drużyna Zagłębia straciła bowiem trzy bramki w przeciągu trzech minut. Dodatkowo jedną z nich nasi hokeiści strzelili sobie sami, a krążek po niefortunnej interwencji do własnej bramki skierował Szymon Luszniak. Chwilę później Czernika pokonał Petterson, który samotnie stojąc przed bramką po przełożeniu sobie krążka wypalił go pod poprzeczkę. Bezradność sosnowiczan w 48 minucie wypunktował Alan Łyszczarczyk, który zrobił sobie kółeczko wokół naszych zawodników i strzałem między parkanami pokonał bramkarza Zagłębia.

Mimo 25 strzałów oddanych w przeciągu całego spotkania przyjezdnym nie udało się zdobyć honorowego trafienia i zanotowali czternastą porażkę z rzędu. Niewykluczone, że niedzielna porażka będzie przysłowiowym gwoździem do trumny przewidującym zmiany w drużynie.

Tauron Podhale Nowy Targ Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
1:0 Adrian Gajor - Robert Mrugała, Mateusz Bepierszcz (09:50)
2:0 Alexander Pettersson - Petr Chaloupka, Bartłomiej Neupauer (17:43)
3:0 Alexander Pettersson - Timo Hiltunen, Bartłomiej Neupauer (36:06)
4:0 Alan Łyszczarczyk - Maciej Sulka (45:04)
5:0 Alan Łyszczarczyk (48:25)

Sędziowali: Sędziowie główni: Patryk Pyrskała, Mariusz Smura (główni) -    Dariusz Pobożniak,Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 4-8
Strzały: 30-25
Widzów: bez udziału publiczności

Podhale: Odrobny (Bizub n/g) - Jaśkiewicz, Sulka; Švec, Vachovec, Bepierszcz - Mrugała, Gajor; Pettersson (2), Neupauer, Hiltunen - Chaloupka, Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Bochnak - Wsół oraz Łyszczarczyk (2).

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Porter n/g) Ļeščovs, Syrojeżkin; Nikiforow, Dubinin, Baszyrow (4) Luszniak, T. Kozłowski; Bombardier (2), Sikora, Rybczik Domogała, Naróg; Bernacki, Blanik, Smal (2) Opiłka, Khoperia; Kulas, Rutkowski, Stojek.
Trener: Grzegorz Klich.