HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 11.12.2020

Skuteczny Sanok wypunktował bezbarwne Zagłębie

W pojedynku z bezpośrednim rywalem w walce o play-off hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z kretesem w Sanoku i o walce w najlepszej ósemce mogą już raczej tylko pomarzyć.

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla podopiecznych Grzegorza Klicha, którzy po pierwszej tercji przegrywali aż trzema bramkami. Wynik meczu w dziewiątej minucie otworzył Eetu Elo, który bez opieki znalazł się przed Codym Porterem i wykorzystał zagranie zza bramki Riku Sihvonena. Kolejne trafienie miejscowi zdobyli na dwie minuty przed końcem premierowej odsłony. Kamil Olearczyk uderzył z wysokości bulika, krążek odbił się od stojącego przed bramką Mateusza Wilusza, który chwilę później skierował go do siatki. Minutę później w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Witan, który na raty pokonał Portera dobijając swój indywidualny rajd.

Zagłębie dystans do rywala mogło zmniejszyć na początku drugiej tercji jednak krążek po uderzeniu Michała Bernackiego odbił się od poprzeczki. W 25 minucie sosnowiczanie w końcu znaleźli drogę do bramki. Rusłan Baszyrow przejął krążek i po solowej akcji posłał krążek w stronę bramki. Ten przeleciał przez Patrika Spěšnego i wturlał się za linię Tercja zakończyła się jednak remisem bowiem w 38 minucie sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Jesperi Viikilä.

Nadzieje na jakikolwiek punkt odrodził w 45 minucie ponownie Baszyrow, który trafił z ostrego kąta jednak później do bramki rywala trafiali już tylko miejscowi. Najpierw pod poprzeczkę wypalił Viikilä, a wynik całego meczu i pewne zwycięstwo miejscowych przypieczętowało trafienie Elo w podwójnej przewadze.

Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

1:0 Eetu Elo - Riku Sihvonen, Karol Biłas (08:58)

2:0 Mateusz Wilusz - Kamil Olearczyk, Marek Strzyżowski (18:00, 5/4)

3:0 Maciej Witan - Karol Biłas (19:18)

3:1 Rusłan Baszyrow - Imants Ļeščovs (25:21)

4:1 Jesperi Viikilä - Eetu Elo, Riku Sihvonen (37:36)

4:2 Rusłan Baszyrow - Jewgienij Nikiforow (44:43, 5/4)

5:2 Jesperi Viikilä - Riku Sihvonen, Jakub Bukowski (49:29, 5/4)

6:2 Eetu Elo - Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (50:44, 5/3)

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) - Andrzej Nenko, Kamil Korwin (liniowi)

Minuty karne: 12-18

Strzały: 29-31 (9-9, 9-13, 11-9)

Widzów: bez udziału publiczności

Ciarko STS: Spěšný Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Wilusz, Bielec Kamienieu, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen Demkowicz, Biłas; Bukowski, Witan, Filipek Glazer, Skokan; Łyko, Ginda, Dobosz.

Zagłębie: Porter - Ļeščovs, Rodionow; Nikiforow, Dubinin, Baszyrow - Syrojeżkin, Naróg; Bernacki, Kozłowski, Rybczik - Jākobsons, Luszniak; Kulas, Sikora, Smal - Wasiljew, Khoperia; Bombardier, Blanik, Stojek.